Solange :)

ازدواج سفید چیه؟! عایا بهش معتقدین؟! چرا اره چرا نه؟!

نظرات  (۲۲)

پس اگر قبولش دارید شما هم
راه حلالش رو امتحان کنید
که ثوابم ببرید!
من که نمی دونم شما چه شهری هستید
هویتتونم معلوم نیست ولی ازدواج موقت به نظرم از مالیخولیا و کفری شدن در تنهایی بهتره
پاسخ:
:-) فقط جییزس کرایست!!! 
ازدواج سفید گناهه و اصلا کار انسانی نیست

ولی به اعتقاد من تو دوره فعلی ازدواج موقت راه حل هست

ولو به شکل محدود بدون رابطه کامل جنسی که عده برای زن یا دختر نداشته باشه

ببخشید اگر صریح بود!
پاسخ:
اوم اتفاقا خیلی نایس بود! منم بشدت صریح ام ... اوم من ازدواج سفیدو می دوستم و باهاش موافقم در حالی که صیغه محرمیت بین دو نفر باشه چون شرعی میشه دیگه .... و این همون ازدواج موقت میباش یجورایی ...
اوهوم عرض کردم که خیلی قشنگ تره وقتی که کلش فارسی باشه چون خیلی ها بر این باور میشن که شخصی که وسط فارسیش لغات لاتین به کار می بره یا لغاتی غیر زبان خودش یعنی اون زبان رو کامل بلد نیست .
بعد توی فرانسه حرف  زدن هم لغات فارسی وارد می کنی؟ صد البته نه. چون اون موقع هم نشون میده فرانسوی بلد نیستی که فارسی وسطش داره.
بازم عرض می کنم پیشنهاده . تصویر کمال بودن یک زبان خیلی زیباتره :)
پاسخ:
اووم مقسی :)
 :))
مرسی از پاسخت . خیلی خوبه فرانسوی تمرین می کنی ولی مرسی آقا قشنگ تر نیست ؟
:)))
چون فارسی می نویسیم عرض کردم. 
پاسخ:
نه موسیو قشنگ تر نیست. فرانسوی تمرین نمی کنم. فرانسوی حرف می زنم و البته انگلیسی!
من تو خونه هم فارسی حرف نمی زنم :) اوم مقسی موسیو
البته خانواده ها هم باید پذیرش این قضیه رو داشته باشن و جامعه هم هضمش کنه چون شما فرض کن بعد یه مدت که از هم جدا میشن اگه پسره بره خاستگاری یه دختری یا دختره براش خاستگار بیاد این مدت براشون به عنوان پوئن منفی محسوب نمیشه؟
تنها نقطه ی مثبت این قضیه اینه که سند ازدواج و برگه ایی این وسط نیست که کسی بخواد از طریق اون از طرف مقابلش اخاذی کنه شما آمار زندانیهای مهریه رو در نظر بگیر یا همون طور پسره بخواد با این سند دختره رو اذیت کنه
پاسخ:
اوم درسته اینجا نمیشه. اگه شما خاانواده نداشته باشی و تنها باشی و همه چیت دست خودت باشه حله :)
با دو قسمت حرفت مخالم .
یکی توی پاسخ کامنت مریم که میگی مردها میرن! خیلی از مردها رو داریم که تا تهش هم می مونن . باید حساب مرد ها رو از نر ها جدا کنیم و ماده ها رو از زن ها . این یک . عمومیت دادن خوب نیست ولی واقعیتی هست که نمیشه انکار کرد . موارد زیادن
و ثانیا بحث تمدن توی پاسخ من . اینکه اون تمدن و فرهنگ ما توی این مدت به انحطاط رفته نافی گذشته ما نیست . میشه به تمدن گذشتگان خودمونم قسم خورد . نمی گم که غرب توی چادر و غار زندگی می کردن اتفاقا غرب هم ۲۰۰۰ سال پیش تمدن داشته و منکر این هم نمیشم . ولی خب اونا سعی کردن از دیروزشون بهتر باشن و ما متاسفانه به خاطر مشکلات زیادی که بوده به عقب رفتیم .
نمیشه اتفاقات عمیق رو با دید سطحی بهش نگاه کنیم.
فکر کن من یه خونه با خانوادم دارم که اولش خیلی تمیز بوده ابتدا . بعد سو مدیریت های من باعث شده که خونه درب و داعون و کثیف بشه . اینکه امروز این خونه ازش چیزی نمونده نافی این نیست که قبلا خونه خوبی هم نبوده و اینکه بگیم واقعا این خونه اون موقع هم تمیز بوده حتما تصادف بوده . نه . فرق من با همسایه اینه که جفت ما خونه خوب داشتیم . اون تمیز نگه داشته و پیشرفتش داده . من خرابش کردم و چادر نشین شدم!
خوبه که از گذشتمون اعتماد به نفس داشته باشیم و خودمون رو در مقابل همسایه حقیر ندونیم ولی غرور هم نباید داشته باشیم چون بیشتر این انحطاط از همین غرورها و تکبرهاست و ضربه هایی که خودمون به خودمون می زنیم .
به جلو حرکت نمی کنیم چون مدعی هستیم جلوییم . در صورتی که نیستیم .
این رو عرض کردم که بگم خیلی دلایل هست که این شده وگرنه ایران تا ۵۰ سال پیش هم قابل دفاع بود و این پنجاه سال و مخصوصا این ۱۰ سال آخر به این وضعیت رسید
پاسخ:
اوه حواسم نبود بنویسم بعضی از مردها میرن ... ساری موسیو :] ... من به مردهای خوب معتقدم و اعتقادمو از دست ندادم چون از لحاظ فلسفی هم رد شده ...یادمه یه جای دنیای سوفی خوندم که اگه تا حالا کلاغ سفید ندیدی به این معنا نیست که وجود نداره ... پس هم زن خوب هست هم مرد خوب قطعا :) اوم و درمورد تمدن هم درسته ... همه تمدن رو دان اخرش حالا کم و زیاد ... ما یه زمانی نایس بودیم ولی الان نیستیم و این حقیقته محضه ... من فرهنگ و تمدن خودمونو دوست دارم ولی غرب رو ستایش می کنم! تفاوت اینجاست و به این مفهوم نیست که فرهنگ خودمو دوست نداشته باشم ... دقیقا واسه همین اونارو ستایش می کنم چون می دونن باید به قول یو خونه رو تمیز نگه دارن ولی ما غافل شدیم :) ...من خودمو حقیر نمیدونم. ولی زیادی هم درمورد ایران جو نمی دم ... اوم من عمیقا دوست داشتم اونور به دنیای می اومدم نه اینجا ... قطعا یه روز میرم جایی که روحم بهش تعلق داره :) به امید اون روز ... راستی موسیو مقسی از نظرات موشکافانه، دقیق و کاملی که می ذاری ... مقسی بوکو :)
۱۳ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۴:۲۸ مریــــ ـــــم
میدونی من یکیو میشناختم دقیقا همینطوری میگفت
باپسره ۲سال زندگی کردن
بعد حامله شد
پسره ول کرد رفت
اونوقت بود که پی برد تعهد چقد لازمه
هیچی دیگه شکایت کرد و گندش در اومد...
به این راحتیام که میگین نیست
پاسخ:
نباید باردار می شد ... مردها در هر صورت میرن ... چه باردار بشی چه نشی ...
اگه بخوای بچه داشته باشی که قطعاااااا باید ازدواج رسمی داشته باشی!
می فهمم اینجا هیچی راحت نیست ...
اگر از این زاویه بهش نگاه بشه آره باهاش موافق هستم . به نظرم من هم اگر شرایطش باشه با کمال میل ازدواج سفید رو ترجیح میدم چون جایی ثبت نمیشه و دردسر کمتری داره و این صحبت ها . میشه مث آدم رفت زیر یه سقف و دردسرهای کمتری کشید.
من حارج از ایرانم شاید برای من راحت باشه ولی داخل ایران خیلی خیلی خیلی سخته که آدم ازدواج سفید داشته باشه چون اولا فرهنگ خانواده ها نمی خونه مخصوصا خانواده دختر و ثانیا قوانین به شیوه ای نیستند که راحت باشه . از گشت ارشاد و.. بگیر تا مابقی مشکلات .
ایران متاسفانه کشور آزادی نیست و با تفکرات دینی اداره میشه و بیشتر قوانین وضع شده هم یه رگه از اصول فقه داخلشون هست . پس فکر می کنم برای جوون ایرانی خیلی سخت باشه ازدواج سفید ولی بی شک از ازدواج عادی که خونه بخر جهیزیه بده چه می دونم مهریه و بدو بدو های اداری و غیره و فردام به هم نخوردن دعوای خانواده و اسم گذاشتن روی دختر که مطلقه است وبعد هی شوهر عوض می کنه و این صحبت ها.
باید دید شرایط چطوریه ولی من خودم با ازدواج سفید موافقم و فکر می کنم اینم یک راه خیلی خوبیه . ولی خب مخالف خیلی داره متاسفانه .. مخصوصا پسرهای ایران بیشتر به نفعشونه چون قانون حمایتی از دختر نداریم و پسرها به خاطر نبود قوانین و حمایت خوب از خانم ها راحت از این مساله می تونن سو استفاده کنن
پاسخ:
اره قطعا یه روز از اینجا فرار می کنم! اینجارو نمی دوستم و خفقااااان داره خفم می کنه ... نمی تونی خودت باشی ... اینجا ازادی رو ازت می گیرن و لگد مالت می کنن .... اره اینجا سرزمین سواستفاده اس! و توهین به شعور ادم ... حیف اون تمدنی که میگن مال ماست ... من غرب رو متمدن تر می دونم و روش قسم می خورم :)
۱۳ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۴:۱۱ مریــــ ـــــم
دقیقا برای همین
وقتی تو قلب طرف نباشه پس حتما باید روی برگه باشه تا بتونی حقتو بگیری
پاسخ:
ببین تو این جور زندگی حق و حقوق خاصی نیست ... در پی حق گیری نیستیم ... می دونم سخته ولی اگه بپذیری که طرف هر وقت بخواد میره و یا خودت دیگه راحت میشه ... کنار همین و هروقتم نخواستین تموم :)
تو شرایط الان کشوری که داریم توش زندگی میکنیم فکرمیکنم اصلا درست نباشه!
هرچند در کل با اصلش مشکلی ندارم!زندگی مشترک دو نفر که به همدیگه علاقه دارن با تعهد و اینا، بدون رسمی کردنش به نظرم زیادم چیز عجیب غریبی نیس
پاسخ:
اوم اینجا که کلا عقاید جیییزس! منم با اصلش مشکل نمیدار ... فقط حتما باید برای انجام اون کار باید اون صیغه محرمیته باشه بنظرم ... چون وجدانم راضی نمیشه اصلا ... اوم ناراحتم که چرا تنها و واسه خودم نیستم ... و باید بند یه خانواده باشم تا ازدواج و بعد ... می دونی نگرشم یه جور خاصیه که شاید ازش تو پست های اینده نوشتم
یه دوستی دارم با یه دختر خانومی باهم ازدواج سفید کردن و یه خونه دارن و باهم زندگی میکنن چند باری هم ما رو خونه شون دعوت کردن حقیقتش من زیاد چیزی در اینمورد ازشون نمیپرسم و معتقد هم به این موضوع نیستم چون میدونم آخرش هیچی نیست چون شاید الان تو این دوره از جوونی هیجان داشته باشه و لذت بخش باشه براشون ولی آخرش که چی ؟
زن و شوهری که باهم ازدواج میکنن و بچه به دنیا میارن بخاطر همون بچه و تعلقی که به زندگی احساس میکنن آرامش بیشتری دارن ولی توی ازدواج سفید همچین تعهدی وجود نداره و خیلی شکننده تره این رابطه
حالا نمیدونم اگه تو ازدواج سفید اگه بچه ایی هم باشه توی ایران قانونی داریم که براش شناسنامه صادر بشه یا ازش حمایت بشه یا نه؟
پاسخ:
اوم ... بچه ای قرار نیست هرگز در کار باشه واسه من موسیو :) من همیشه باید ازاد و رها باشم ... و البته شکنندگی رو هم قبول می دارم ... اوم ولی بنظرم مدل زندگی قشنگیه ... اول باید اینطور باشه اگه به درد هم خوردیم بعد ازدواج کنیم!
۱۲ ارديبهشت ۹۷ ، ۲۲:۵۴ مریــــ ـــــم
نه
بنظرم تعهد تو این امر نیازه
پاسخ:
تعهد روی کاغذ نیست تو قلبه!
بهش اعتقاد ندارم
باید توضیح بدم؟
پاسخ:
میشه توضیح داد. حالا اگه حسش نی ایتس اوکی :)
معتقد نیستم . ببین تعریف خوبی نیست .معتقد یعنی به نظرت فقط ازدواج سفید خوبه .
ازدواج سفید یک راه موازی با ازدواج عادیه بین دو نفر که همدیگر رو دوست دارن
با هم زندگی می کنن بدون اینکه جایی ثبت بشه و..
معتقد بهش نیستم ولی مخالف هم باهاش نیستم و فکر می کنم برای کسی که دوست داره کار کاملا طبیعی و آزادی هست.
جون ازدواح عادی خیلی از ادم زمان و پول میگیره و آدم وقتی منصرف شد باز دردسر طلاق و غیره
ولی ازدواج سفید دیگه کلا همه بحث ها کنار میره
دو نفر میان با هم یه زندگی تشکیل می دن هر وقت هم خواستن توافقی زندگی رو بهم میزنن به همین راحتی . به نظرم راه حل خیلی خوبیه
پاسخ:
نه. معتقد یعنی بهش اعتقاد دارم و بنظرم خوبه ولی نه فقط این! اره موازی ... و چرا نباید اینجور باشه و یه دختر تو این مملکت لعنتی تا زمان ازدواجش بمیره و دم نزنه؟! چرا نباید کسی رو که می خوای راحت داشته باشی؟! ... جیزس! اوم همونطور که گفتی طبیعی و نرماله .... اوم راه حل سو نایسیه ... من دوست داشتم با اونی که در نظرم می تونستم برم تو یه خونه باهم زندگی کنیم ....
بله می‌دونم، ولی ترجمه‌‌ی اشتباهی براش انتخاب شده. ازدواج سفید در اصل کلمه ازدواج صوری هست که رابطه‌ای وجود نداره و فقط به حالت شناسنامه‌ای دو نفر زوج محسوب میشن. ولی در ایران کاملا برعکس این قضیه جا افتاده و مردم زندگی بدون ازدواج رو به عنوان ازدواج سفید می‌شناسن.
به نظرم دو نفر (بدون وجود بچه) می‌تونن به راحتی با هم زندگی کنن، ولی با وجود بچه... مگه اینکه گواهی تولد با اسم پدر باشه و حقوق بچه از جانب پدر رعایت شه. که این فرهنگ ممکنه به درد کشورای اروپایی و آمریکایی بخوره، ولی تو ایران وجود نداره. در نتیجه تو ایران بهش معتقد نیستم.
پاسخ:
اوهوم می دونم ازدواج صوری ... بلان مقیَژ ... از فرانسه میاد .... البته این ها دوتاس ... اون ازدواج مصلحتیه و این در واقعه هم باشی هست و هم خونگی که بهش میگن ازدواج سفید ... خب در واقع عزیزم زندگی بدون ازدواج رسمی روی کاغذ اسمش همین ازدواج سفیده. یه جور هم باشی ... اوهوم منم کاملا بدون بچه منظورم هست ... اصلا بچه چیه؟! جیزس! اوم ایران ... شت! اینجا جهان دهمه بنظرم نه سوم :)
به نظر من همیشه مقداری سنت و هنجار برای زندگی اجتماعی ضروری هست. پس بنابراین با این نوع ازدواج‌ها ـ که نمیشه ازدواج هم بهش گفت چون تقریبا افراد هیچ تعهدی نسبت به هم ندارن ـ رو نمی‌پسندم. و یا همینی که شما می‌گید، بهش معتقد نیستم.

البته این موضوعِ خیلی اساسی‌یی هست و باید همۀ نتایجش فکر بشه. و انتخاب هر کسی هم به نحوۀ نگرشش به زندگی و معنای اون بستگی داره.
پاسخ:
اوم با جمله ی اول موافقم. اوم همه ی نتایجش ... دقیقا نحوه نگرش ...
من خودم یه جورایی می پسندمش ... اگه هم طرفین خواستن اون رابطه جنسی رو داشته باشن
همون صیغه رو بخونن کافیه از نظرم مجازه ....
عاطفه و عشق بی تعهد معنا نداره... پس یا تعریف تو از ازدواج سفید با من فرق می کنه یا اینکه اونایی که تو منظورته ازدواج کردن ولی بدون اینکه فقط رسمیش کنند!
پاسخ:
تعهد تو قلبه موسیو نه روی کاغذ ... اوم تعریف من اره یجورایی فرق می کنه ...
چرا نباید کسی رو که می خوایش باهاش همخونه باشی؟1 حالا هروقت رفت که رفت! تو ازدواجم همینه منتها اونجا خیانت میشه و ابرو و حیثیت درکاره ولی این ... بهرحال من حس می کنم این چیز لازمیه ... اگه توی جامعه بود الان اینجا خوب بود
خب چرا پرسیدی چیه :/
من کاری به اعتقاد داشتن یا نداشتنش ندارم. به نظرم خیلی سخته تو با یک غیر هم جنست زندگی کنی و رابطه ی جنسی هم داشته باشی ولی بدون عاطفه و تعهد... به نظرم غیر ممکنه و هرکی بگه اینجوری زندگی می کنه داره سر خودش رو شیره می ماله.
پاسخ:
کی گفته عاطفه و عشق نیست؟! اوکی بگزریم
نه نمیشم. :))
اصلاً اعتقاد ندارم اااصلاً. :))
نه!😕
پاسخ:
خسته نشی
یه جور هم خونگی بدون عاطفه و وابستگی بین پسر و دختر. درست مثل هم خونه شدن دو فرد هم جنس با همون استقلال و مشارکت در زندگی و ...
ولی خب این وسط این دو نیازهای جنسی همدیگه رو هم تامین می کنند. 

من که باور ندارم واقعا کسی از پسش بربیاد! خیلی سخته!
پاسخ:
میدونم همه اینارو موسیو, بهش معتقدم
می دونم برای خودم معتقد نیستم بقیه برام مهم نیست و به من ربطی نداره اصلا قضاوت نمی کنم، فرهنگ هم میشه جواب چراش که چه همچین ازدواجی و چه حاصل همچین ازدواجی حتی از لحاظ فرهنگی هم به بن بست می رسه بیشتر تاکیدم روی حاصل ازدواج هست (بچه) و اینکه فرهنگ رو کاملا مجزا از دین فرض می کنم
پاسخ:
:-\

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">